60*50*42h akvaryum yapımı

Konusu 'Akvaryum Yapımı' forumundadır ve gkoylu tarafından 13/08/14 başlatılmıştır.

1. gkoylu

gkoylu Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aşağıdaki fotoda da görebileceğiniz gibi dün yaptığım akvaryumda bugün sabah farkettim. bu bir sorun olur mu yaklaşık 5 cm. kayıt kuşak veya köşeden silikon tekrar çekcem içten problem yaratır mı?

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Ben sorunu göremedim silikonlarda mı eksiklik tespit ettiniz? Eğer öyle ise içten köşelere bir kat daha silikon geçebilirsiniz. Bu kadar bir akvaryum için kayıt kuşak çok gerekli değil gibi geldi bana. Işığı boş yere kesmesin diye üstten kayıt yapmaya gerek yok sadece kuşak yapsanız yeterli olur diye düşünüyorum.

3. gkoylu

gkoylu Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ergün Bey, camların birleşim yerinde hava kabarcıkları gibi sanki. bu problem olur mu. camların diğer bölgelerinde de 3-4 adet kadar ufak kabarcıklar mevcut. içten içe silikon döndüm tüm birleşim yerlerine. kayıt kuşak esneme olmaz ise yapmayacağım. 2 gün oldu kurumaya bırakalı. bugün su doldururum bir miktar sızıntıya karşı sızmaz ise boşaltıp ılık tuzlu su ve dezenfekte ilacı ile akvaryumu kontrol edeceğim. Görüşleriniz benim için öenmlidir. Akvaryumcam kalınlığı 6 mm dir.

4. gkoylu

gkoylu Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    akvaryumumun son durumu.

5. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Gökhan bey kusura bakmayın tam akvaryumu boşatma yeniden kurma arifesinde olduğumdan bana yazdığınız mesajınızı yeni gördüm. Zaten sorunu atlatmışsınız. Standart 6 mm cam kalınlığı işinizi görür ama 0.8 mm de yapabilirdiniz. Eğer bir çocuk gelip akvaryuma kafa atmazsa sorun olmaz. Yeğenimin kafa ile 80 cmlik akvaryumu patlatmışlığı var da :)

İlk kurulum için bitki yoğunluğunuz ve bitki çeşitleriniz oldukça güzel gözüküyor. Beyaz büyük kayayı tuz ruhu ile test ettiniz mi? Salınım yapabilecek bir kaya gibi gözüküyor. Tank hakkında taban, ışık, co2, gübreleme gibi daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

6. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    Tebrikler maşallah akvaryum güzel kurulum olmuş.mosslardaki canlılık ben birtürlü göremediğim güzel duruyor moss lar ile ilgili bir bölüm açmak gerek forumda:( formlarını birtürlü oluşturamadım gelişen tecrübelerinizi beklemekteyim saygılar..

7. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Maşallah herşey güzel gözüküyor Gökhan bey :)

8. gkoylu

gkoylu Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşlar. bir başka forumdan arkadaştan aldım bitkileri 21.09.2014 te akvaryuma ekledim. rasbora düşünmekteyim 20 adet civarında.

Sayfayı Paylaş