Yeni Bitkili Akvaryum Çalışmam

Konusu 'Akvaryumlarımızın Tanıtımları' forumundadır ve emresycn tarafından 19/11/17 başlatılmıştır.

1. emresycn

emresycn Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Boyut En*Boy*Yükseklik (cm): 63,4*43,4*40
    Kapasite (litre):110
    Beslenen Canlılar: Yok.
    Filtrasyon: Eheim eheim ecco pro 200
    Zemin: Lav Kırığı + Aquaclay(5lt) - Aquabasis Plus(5lt) - Hagen Siyah Kum(15lt). [Katmanlar arası sineklik kullanıldı.]
    Isıtıcı: Visitherm 100w
    Co2: 5lt Tüp (Dennerle Co2 Flipper 2in1 Co2 Difüzor) (macroaqua 2 Solenoid vanalı) (Damla Sayacı) (Çek Valf)
    Işıklandırma Floresanları: 7x1w 660nm Deep Red, 5x1w royalblue, 2x1w Uv Mor, 25x1w Soğuk Beyaz
    Işıklandırma Süresi ve Düzeni: Şuan Belirsiz.
    Su Değişim Oranı ve Aralığı: Şuan Belirsiz.
    Kullanılan Yemler: Şuan Belirsiz.
    Kullanılan İlaçlar: Yok.

Açıklama:

Işıklandırma için aliexpressten power led siparişi verdim ve gelesiye kadar doğal olarak bitki ve canlı eklemesi yapmadım. Onlarda yaklaşık 15 günü daha bulacak gibi gelmeleri.
    Sıvı gübre olarak ise;

böyle bir set bulunuyor. Tropica 90 Gün programına uymayı düşünüyorum. Akvaryum yapım ve dekorasyon çalışmalarım aşağıda ki resimlerde paylaştım. Herkese sağlıklı akvaryumlar dilerim. İyi pazarlar

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Yönetici tarafından son düzenleme: 20/11/17

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Merhabalar aramıza hoş geldiniz.
    Kurulumunuz hayırlı olsun, size daha iyi hitap edebilmemiz için imzanıza ad soyad ve şehir bilgisi girmenizi rica ederim.

Bir sonraki siparişinizde aklınızda bulunsun power ledde de full spectrum olanlar var onlardan eklersiniz.

3. emresycn

emresycn Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, mor diye yazmış olduğum aslında full spectrum, ama neden öyle yazmışım bende bilmiyorum. İsim, şehir kısmını giriyorum birazdan

Yönetici tarafından son düzenleme: 20/11/17
    hedayse bunu beğendi.

4. Selim Doğru

Selim Doğru Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    hocam hayırlı olsun öncelikle . tank ın üstüne bence bir cam ayarlayın . birde yerinizde olsam zemine monte carlo uyarlardım . on numara zemin bitkisi . tabi co2 verilmicekse önermiyorlar ama , bence bu co2 olayı fazla abartılı bir durum . balıklar zaten doğal dengeyi sağlarlar .

hocam bu arada balık ve bitki eklerken , görsel olacağı için , alacağınız canlıların suyuna iyi bakın , salyangoz , sakal yosunu vs gelmemesi için dikkatli olun bence . bir kere bulaştımı kaçarı yok tankı komple haşlamanız gerekir .

5. emresycn

emresycn Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    21.12.2017

13.01.2018

Akvaryumun son durumu bu şekilde arkadaşlar, herkese iyi bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle :)

Son düzenleme: 13/01/18

6. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Sol arkadaki kayanın küçüğü var ise değiştirmenizi öneririm yok ise de bence alın oradan çok göze takılıyor :) tam arkada iki grup kayanın ortasında kalan bitkiler de büyüyünce göze hoş gelmeyebilir.

Sayfayı Paylaş