Japon Balıklarım ölüyor

Konusu 'Yeni Üyeler Buradan Merhaba Diyebilirler' forumundadır ve SoranBey tarafından 10/01/18 başlatılmıştır.

1. SoranBey

SoranBey Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar herkese hayırlı günler diliyorum. Sizlere bir sorum olacak. Ben uzun süredir japon balığı besliyorum akvaryumda bir de vatoz (cama yapışan balık ) var. Fakat sürekli olarak japon balıklarım ölüyor. Motor kullanmayı düsündüm birsey değismedi. Bir balıği yakinima verdim yıllardır besliyor motor ısıtıcı vs yok ölmedi. Benim balıklar neden ölüyor sizce , yardım edin lütfen.

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Akvaryumun tam ebatı, balık adeti, yemleme sıklığı, su değişim oranı ve sıklığı gibi detay bilgileri verirseniz tekrar bakalım.

3. SoranBey

SoranBey Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Akvaryum boyutu yaklasik 40-15 .5 japon 1 vatoz vardı japonlar öldü. Su degisimi 15 20 günde 1 tamamini degisiyorum. Yem olarak şu renkli satilan yemlerden atiyorum balik sayisi kadar. Acaba kullandigim yem mi kötü ?

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    İmzanıza Ad soyad ve şehir bilgisi girmenizi rica ederim, daha kolay hitap için gereklidir.

Tam olarak akvaryum boyutunu anlayamadım, 40x15x ?

Tam su değişimi iyi olmaz, klordan dolayı balıklarınız ölüyor olabilir. 15 günde 1 defa yapıyor iseniz %50 su değişimi yeterli olur.

Sayfayı Paylaş