Bitkilide Tatil programi

Konusu 'Akvaryum İle İlgili Tavsiyeler' forumundadır ve Prelude tarafından 02/08/17 başlatılmıştır.

1. Prelude

Prelude Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar malum yaz ayi icinde oldugumuz tarihlerde hepimizin ihtiyaci olan 1 haftalik bir tatil programim var.. Bu 1 haftalik surecte balik ve diger canlilarim icin yemleme olayini otomatik yemleme ve tatil tableti ile hallediyorum... Co2 ve isik sistemim zaten otomatik olarak calismaya devam edecek fakat bitkilerimin gubrelenmesi konusunda karamsarim.. Nasil bir yol cizmeliyim bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum..

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Taner bey CO2 sistemini kapatıp tam doz üzerinde 1.5 doz gibi bir gübreleme yapabilirsiniz. CO2 olmadığı için bitkilerin büyüme hızı azalacak ve yapmış olduğunuz gübreleme 1 hafta boyunca bitkilerinize yetecektir.

3. Prelude

Prelude Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Sunu mu anlamaliyim yazdiginizdan; gunluk 10 ml. Nitrat verirken yola ciktigim son gun 25 ml. Mi nitrat vermeliyim?

4. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Taner bey alternatif olarak benim 10 günlük tatilde yaptığım gibi, co2 sistemine dokunmadan ışığı 5 saate çekip 1 haftalık gübrenizi verip tatile çıkabilirsiniz.

Ergün bey daha garanti bir yöntem söylemiş bu metodta ise tank lowtech düzene geçecek ki bu sebeple gübreleme benim bahsettiğimden daha az olmalı yani bir günde tüketeceği oranın 1.5 katını vermeniz yerinde olacaktır.

Bitkici bunu beğendi.

5. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Taner bey ml olarak değilde ppm olarak yazayım. 10 ppm nitrat verirken 15 ppm nitrat vermeniz yeterli olur. Aynı şekilde diğer gübreleride %50 oranında artırıp 1 ppm fosfat verirken 1.5 ppm fosfat vermelisiniz.

Sayfayı Paylaş