Köpürme

Konusu 'Gübreleme' forumundadır ve muharremyildiz tarafından 11/05/17 başlatılmıştır.

1. muharremyildiz

muharremyildiz Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba. 65 litrelik bir bitkili akvaryuma 3 adet ilaç kapsülü şeklinde akıllı gübre koydum. Akvadumda 1 pilati 3 lepistes ve 9 pilati yavrusu vardı. Ertesi gün akvarymun üstünün 3 te biri köpükle kaplanmıştı. Köpüğü temizledim ama filtrenin hava kabarcıklarından yine oluştu. Dün 3 te bir oranında su değişimi yaptım. Sabah kalktığımda yavrulardan sadece bir tane kalmıştı. Köpük halen mevcut. Sanırım gübre kapsüllerinin dışındaki jelatinin eriyip suya karışmasından kaynaklanıyor. Köpük zararlı mıdır. Yavrular jelatin sebebiyle mi yoksa su değişimi sebiyle mi ölmüştür. Su dinlenmiş kaynak suyuydu. Bunu balıklara zarar vermeden sudan nasıl arındırabilirim.

2. Emre54

Emre54 Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    elektrik teknikeri
    Var ise bir baska akvaryum fanus damacana ona alin ve hazir su koyun birsey olmayacaktır. Tabi baliklarinda sikinti varmi bilmeden konusuyoruz bunu

3. muharremyildiz

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İki lepistesi ayırdım. Diğerleri şimdilik iyi durumda. Baloncuk olmaması için hava vermeyi bıraktım. Şelale filtreyi taktım. Bir kaç gün gözleyip sonuçları yazarım. Yanıt için teşekkürler.

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Muharrem bey anlattıklarınıza göre amonyak patlaması yaşamışsınız gibi duruyor. Kapsül gübrenin markası neydi gömerken ya da gömdükten sonra suya karışmış olabilir mi?

5. muharremyildiz

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Markasını bilmiyorum. Hap şeklinde olduklarından üzerindeki jelatin eriyerek suda yağlanma yaptı. Büyük oranda suyu değiştirdim. Şimdilik sıkıntı yok ama olan yavrulara oldu.

6. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Geçmiş olsun inşallah diğer balıklarınızda sorun olmaz.

Sayfayı Paylaş