Demasoni Sorunu

Konusu 'Malawi Cichlidleri' forumundadır ve PowerOfExecratioN tarafından 04/01/17 başlatılmıştır.

1. PowerOfExecratioN

PowerOfExecratioN Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Barista
    Merhaba geçen hafta 3 adet demasoni aldım daha küçükler 2 3 santimler bu arkadaşlar yem yemiyor ve birbirlerine vuruyolar 3 farklı yerlerde duruyorlar hiç beraber gezmiyolar anlamadım çözemedim yardımınız
    Yemimde Budur degiştirmemmi gerekiyor anlamadım eger öyleyse değiştireyim acaba bu yem yere düşüyor ben görmediğim zamanmı yiyolar ama bazende görüyorum ağzına alıp geri atıyor 1 tanesi bilmiyorum ne yapıcagımı bu sefer fazla yem atıyorum akvaryum pisleniyor bi yardımcı olun bana lütfen yeni başladım zaten bu işlere bu yemin adını bıle bılmıyorum her türlü yardım benim için iyidir şimdiden teşekkürler

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    PowerOfExecratioN merhaba aramıza hoşgeldiniz. İmzanızda isminiz yazmadığı için kullanıcı adınız ile hitap etmek zorunda kaldım. Fikir yürütebilmemiz için akvaryumunuz ve balıklarınız ile ilgili tüm detayları bilmemiz gerekiyor.

Akvaryumu ne zaman kurdunuz? Ölçüleri nedir? Filtrasyonu nasıl gerçekleştiriyorsunuz? Akvaryumda daha önceden balık var mıydı? Balıklarda kararma, kuma, cama veya dekora sürtünme gibi herhangi değişik bir davranış şekli görüyor musunuz?

H. KAYA. GEMLİK. bunu beğendi.

3. H. KAYA. GEMLİK.

H. KAYA. GEMLİK. Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    Merhaba, hoş geldiniz. Size yardımcı olabilmemiz için Ergün Bey'inde dediği gibi akvaryumunuz ile ilgili bilgileri paylaşmalısınız. ( Kum, bitki, kayalar,pH, ve akvaryumun önden çekilmiş fotoğrafı ile birlikte ölçüleri.)

Size hitap ederken hataya düşmemek için kimlik bilgilerinizi lütfen girin.

4. PowerOfExecratioN

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Barista
    60x30x25 2 hafta oldu kuralı pipo filtreyle daha once balık yoktu balıklarda kararma kuma cama veya dekora sürtünme gibi herhangi bi değişik bir şey yok sadece cok bölgeciler bölgelerinden ayrılmıyorlar bölgelerine gelenide kovuyolar

5. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Bir hastalık yoksa fazla yemlemeden sevdikleri yemlerden az miktarda verin. Akvaryum yeni kurulduğu için az yemleme yapın aşağı yem düşmesin ve haftalık %40-50 su değişimlerini ihmal etmeyin.

6. H. KAYA. GEMLİK.

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    Demasoniler Malawi' Gölünün en bölgeci ve saldırgan balık türlerinden biridir. Erkekler sahiplendikleri bölgeyi ölümüne korurlar. Bana kalırsa balıklarınızın üçüde erkek. Akvaryumda bir erkeğe 3 - 5 dişi şeklinde koloni oluşturmak gerekir.
    Bu balıklarda cinsiyet ayrımı en doğru şekilde anüs vent aralığına bakılarak yapılır. Ancak bu işlem yetişkin balıklarda uygulanabilir.
    Genç balıklarda ise balığın rengine ve kafa yapısına bakmanız gerekir. Erkeklerin rengi daha canlı ve daha koyudur, siyahları daha fazladır. Dişilerin ise renkleri daha sönüktür. Erkeklerin kafa yapıları dişilere göre daha yüzeyseldir. Dişilerin kafa yapıları ise daha ovaldir. Aynı batın yavrularda erkekler biraz daha büyük, dişiler ise biraz daha küçük olurlar.
    Yemlemeyi az miktarlarda yapın ve bölgelere göre yapın.

Bitkici bunu beğendi.

7. PowerOfExecratioN

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Barista
    Sağolun 2 balığım solgun 1 tanesi daha koyu kafa yapılarından anlaşılmıyor pek Nasıl Anlayacagım hiç bilmiyorum yakalayamyorumda çok hızlılar kesinlikle yakalanmıyolar

Yönetici tarafından son düzenleme: 05/01/17

8. PowerOfExecratioN

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Barista

9. H. KAYA. GEMLİK.

Beğenilen Mesajları:
    705
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Emekli.
    Akvaryumunuz ne yazık ki bu balıkların istediği akvaryum şartlarıyla hiç uyumlu değil. Böyle düzenlenmiş bir akvaryumda da bu balıkları sağlıkla besleme imkanınız yok gibi.
    Demasoni akvaryumlarında taban iki parmak kadar mercan kırığı veya midye kırığı ağırlıklı, bunun yanında doğal kumdan oluşmalıdır. Tabandaki kum, mercan ve midye kırıkları ince taneli olmalıdır. Ağırlıklı olarak kenarları keskin olmayan oval kayalar kullanılmalıdır. Bunların yanında delikli kayalar da kullanılabilir. Otçul beslendiklerinden bitki olarak Anubias Barteri, Anubias Nana ve crypto türleri gibi sert ve kalın yapraklı bitkiler kullanılmalıdır. Sizin için örnek bir akvaryum.

Yazı derleme, fotoğraf alıntıdır.

hedayse ve PowerOfExecratioN bunu beğendi.

10. PowerOfExecratioN

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Barista
    Yarın İlk İşim Degiştirmek Olucak

hedayse ve H. KAYA. GEMLİK. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş