tuborg co2

Konusu 'Co2, Işık ve Ekipmanlar' forumundadır ve awertcv tarafından 29/05/15 başlatılmıştır.

1. awertcv

awertcv Başarılı Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Uzun uğraşlar sonucu bir iki güne elime geçecek olan tuborg co2 tüpü kurulumu için ignesinden ipliğine neler satın almam lazim. Daha önce hic co2 kurmadigim için marka model ürünlerin çapı vs. Bir liste link yada öneride bulunursanız sevinirim. Ayrıca bu tupu sprey boya ile boyamak nasıl olur. Çünkü görüldüğü üzere pasli duruyor

2. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Adem bey merhaba, tüpünüz hayırlı olsun.

2 çeşit yöntem ile düşürücü kullanabilirsiniz linkleri aşağıda belirtiyorum. Birisinde oksijen manometresi ile diğerinde ise normal co2 ragülatörü ile. Bütçeniz hangisine uyarsa ona göre yaparsınız. Ben her iki düzeni de kullanıyorum :) ben olsam oksijen manometre ile olanı yapardım çünkü ekstradan kabarcık sayacı ve ince ayar vanasına gerek kalmıyor oldukça da hesaplı.

Oksijen Manometresi ile Co2 Tüp Bağlantısı Yapımı – Avantajları | Akvaryumda.com Akvaryumda Buluşalım!

Bitkili Akvaryum Co2 Tüp Bağlantısı Adım Adım Resimli Anlatımı | Akvaryumda.com Akvaryumda Buluşalım!

burada ise difüzör yapımı bulunuyor;
    Dıy Co2 Difüzör Yapımı Resimli Anlatım | Akvaryumda.com Akvaryumda Buluşalım!

3. renoibo35

renoibo35 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    397
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Renault Otomotiv Servis
    Hakan bey gerekli bilgiyi vermiş,Benim kullandığım gibi Tüpü bir siyah örtü ile kapatabilirsiniz ben öyle kullanıyorum boyanması ilerde dolumda sorun olabilir. Yıldız marka minireg 5950model,Hız ayar vanası,Hortum,Diffizör 3.1 ista yeterli gelir benim kullandığım hali öyle hı ayar vanası meraktan edindim ilk onsuz da kullandım pek değişmedi

4. awertcv

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkur ederim. Alışveriş listemi hazırladım. Alisverişimi yapacagim

5. fatihsahin

fatihsahin Super Moderator

Beğenilen Mesajları:
    495
    Ödül Puanları:
    83
    Gelecek dolumda tüpün boyanmasını isteyebilirsiniz. Dolum yapan yerler boyar.

6. awertcv

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ortalama ne kadara boyarlar. Doluyken boyatabilir miyim

7. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Adem Bey Fatih Bey 'in anlatmak istediği, dolum yaptırdığınız yerde bunu halledebilmeniz durumudur. Çok fazla bir para alınacağını sanmıyorum. Olsun olsun 10-15 lira civarıdır.

8. 06ugur06

06ugur06 Uzman Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ara verip de boyatmaya gerek yok Ademcim önce kalın zımparaylan kabasını a sonrada ince zımparayla iyice altını çıkar sonrada fısfıs boya ile yada soba boyası ile yadızlı renge (gri) kendin boyayabilirsin.

9. Serkan Kaan Uygur

Serkan Kaan Uygur Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    @hedayse verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Oksijen manometresi ile maliyet olarak düşük bir sistem ile CO2 verebiliyorum artık akvaryumuma... Ama şöyle bir durum söz konusu: Ayar yapıyorum, saniyede iki damla gibi. Ama git gide azalıyor ve tamamen gaz çıkışı duruyor. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı ? Eğer bu ayar yapılamazsa sanırım diğer sistem daha sağlıklı. Biraz maliyetli ama sorun çıkarmayan bir sistem.

10. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Serkan Bey merhaba bu sistemi yani o2 manometre düzenini bir süredir kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. Sistemde gaz kaçağı olabilir özellikle emniyet subabı ve su haznesinin bulunduğu ek yerleri çok iyi kontrol edilmeli sızdırma olmamalı.

11. Serkan Kaan Uygur

Serkan Kaan Uygur Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    @hadayse Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim... Söylediklerini yerine getirdikten sonra hiçbir sorun yaşamadım ve yaşamıyorum. Şuan çok güzel ve düzenli çıkış oluyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ayrıca @hedayse arkadaşın söylediklerini kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yönetici tarafından son düzenleme: 28/07/16

12. hedayse

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Serkan Bey faydalı olabilmişsek ne mutlu bize. Kendimde uzun süredir bu düzeni kullanıyorum ve çok memnunum. Çok hassas ayar yapabiliniyor olması de bir avantaj. Hepsi bir arada bir düzen oluyor tek tek uğraşmamış oluyorsunuz.

Güle güle kullanın.

Sayfayı Paylaş