Mücevher Yavrular Hakkında Yardım Lütfen

Konusu 'Canlı Doğuran Akvaryumları' forumundadır ve Destano tarafından 26/03/17 başlatılmıştır.

1. Destano

Destano Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Boyut En*Boy*Yükseklik (cm):
    Kapasite (litre):
    Beslenen Canlılar:
    Filtrasyon:
    Su Değişim Oranı ve Aralığı:
    Kullanılan Yemler:
    Kullanılan İlaçlar:

Açıklama:Merhabalar arkadaşlar foruma yeni uye oldum ve hobby ye ilk defa başladım.. arkadaşımdan aldığım yaklaşık 250-300 Litre akvaryumum mevcut suanda ve içlerinde
    2 mucevher ( 1 dışı 1 erkek )
    2 Sarı Prenses (1 dışı 1 erkek )
    3 Yunus ciklet (2 dışı 1 erkek )
    1 frenatus
    1 çopcu

Balıkları mevcut mucevherlerim doğurdu ve farklı bı akvaryuma aktardım anne ve babayı bazı yerlerde anne veya baba yavrularını belli bi zaman sonra yediklerini vs söylüyor
    DOĞRU MU DEĞİL Mİ ? Ayırmam gerek mı ne zaman ayırmam gerek
    Yaklaşık ne kadar sürede yavrular büyüp büyük akvaryuma alabilirim ?
    yavrulara bakımı nasıl olmalı ? yavru yemi var toz şeklinde günde az bi tutam şeklinde 2 kere atiyorum Doğru mu ?

Ayrıca Sarı Prenseslerde Doğurcak gibi eğerki doğrurlarsa onlarıda kucuk akvaryuma yavruların yanına atmalımıyım veya nasıl atmalıyım ? veya akvaryuma bölme yapıp orda mı bakmalıyım ?

dediğim gibi yeni başladım balık bakmaya yanlış bişey yazmışsam k.bakmayın lütfen. güzel tecrübelerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum teşekkürler.. 8774c3d2-9aa0-4b4b-9510-d1571c12ce39.jpg c6fa89b2-69d6-4625-a363-0ab6e1d0fb8f.jpg de038aeb-b4f1-4e0f-9c09-b17a2c1af2e8.jpg ef42e65f-1ae0-4bf9-9aba-4e330b0f16f7.jpg

hedayse ve Ozhan bunu beğendi.

2. Ozhan

Ozhan Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Tankda baska balik varmi yoksa kalsin anne onlari belirli bir sure besler

3. Ozhan

Ozhan Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba oncelikle hayirli olsun yavrulariniz belirli bir sure anne ve baba bakar onlara ama baska bir tank varsa bence ayri tutun anne babayi ayirin toz yem veriyonuz nasilsa yem olayida ne kadaer az ve sik yemleme yapilirsa o kadar cabuk gelisir baliklarinjz gunde iki defa iyi bence yemleme ve surekli dinlenmis taze su takviseyi baliklarinizin daha cabuk gelismesini saglayacaktir

4. Destano

Destano Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap için Teşekkürler pekı anneyı ne zaman ayırmam gerek babayı ne zaman ayırmam gerek veya ıkısını aynı anda mı almam gerek ?

5. Ozhan

Ozhan Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Ben senin yerimde olsam ikisinide ayiririm nasilsa yemleme yapiyosun

hedayse bunu beğendi.

6. Emre54

Emre54 Deneyimli Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    elektrik teknikeri
    Oncelikle formumuza hos geldiniz..
    Mecevherlerin yavrularini yedigini duymadim ama dogrudur. Anne babayi supheniz var ise hemen ayira bilirsiniz toz yem yetecektir onlara fakat gunde 5 6 kez yemleme yapabilirsiniz ben o sekilde buyuttum yavrularimi hep. Su degisiminide sıklıkla yaparsaniz birşey olmaz yemlemeden kalan artiklarida temizlemis olursunuz.. Birde ufak akvaryuma kum koymasaydiniz daha iyi olurdu icine ufak bir pipo filitre yeterliydi...

Sari prenses yavrularini nasil alacaginizi biliyormusunuz peki oda cok ayri bir konu mucevherler gibi yavrulara bakmayacaktir belki anne bile yeme cabasina girecek. Eger agzina yumurta aldigini düşünüyorsanız. 2 hafta sonra kusturma yoluyla azgindan yumurtalari alip yumurtalik yoluyla cikarmanizi oneririm..

7. Destano

Destano Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    cevaplarınız ıcın yardımlarınız ıcın teşekkürler ilk öncelikle.. :) simdi anne ve babayı yavrulardan ayırıyorum dogru mu ? yane ıkısınıde ana akvaryuma atıcam tekrardan ? yavru akvaryumunu dıp pompası ıle temızlıgını yapabılırmıyım ? yoksa pompa ceker mı problem olur mu ? yoksa sadece suyunu degıstırsem yeter mı ?

8. Ozhan

Ozhan Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yavrulari cekmemeye dikkat edin

9. Emre54

Beğenilen Mesajları:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    elektrik teknikeri
    bu gibi fikirleri bir cok yerde gorebilirsiniz brsleyicileri dinleyin bence.. Ayirsanizda birsey olmaz yavrular kendine bakabiliyorsa eğer

hedayse bunu beğendi.

10. SinanKa

SinanKa Yasaklı Üye

Beğenilen Mesajları:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    TRT-Reji
    Belli süre yavrularına bakarlar lakin yeniden üreme iç güdüsü belli bir zamandan sonra yavruları yem yapar , yavrular kendilerini kurtardıklarında ayırın , yemleme toz halinde olabilir , burada dikkat edilmesi gereken sürekli protein yemleme değil toz yeme bitkisel yemde ekleyin balıklar rahatlasın , onun dışında sarı prensesler de yavru verirse yer sıkıntısı artar , bende bir tür üzerinde yoğunlaşın , ana tank ve yavru tankı olmak üzere.Daha rahat etmiş olursunuz , hobiciye balık adına yavruları hediye edebilir yada satarak balıkların bir ihtiyacını karşılarsın.

11. Destano

Destano Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap için teşekkürler yaklaşık 1 hafta olcak anne ve baba kucuk akvaryumda yavrularla birlikte belli bi süresi varmı bunun pekı ?
    1.jpg 2.jpg

12. Emre54

Beğenilen Mesajları:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    elektrik teknikeri
    Yemlemeyi eksik yapmayın birşey olmaz inşallah 1 hafta sonra ayirirsiniz.. Tabi yememe olasılığı hiç yok demiyoruz... Sadece yemlemeyi az ama sık yapın 4 5 6 kere gunde olabilir.. Her seferinde balıkların 2 dk içinde tuketecekleri kadar atarsanız yemler suya salınım yapmamış olur..

13. Destano

Destano Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bilgi için Teşekkürler.

14. Destano

Destano Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar bısey sorucam :D anne cok uzgun ana akvaryuma aldımda sureklı kucuk akvaryumun dıbıne gırıp bakıyor fln :D anne yermı yavrularını ? :S gerı atsam mı gerı atarsam + ve - leri ne olur ?

15. SinanKa

SinanKa Yasaklı Üye

Beğenilen Mesajları:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    TRT-Reji
    Dostum merak etme balıklarda genelde akıl yoktur tek bildikleri , nesillerini sağlamak , kendi yavruları olduğunu çoktan unutmuştur.

Sayfayı Paylaş