Balığım ilginç şekilde duruyor

Konusu 'Malawi Cichlidleri' forumundadır ve Mk0712 tarafından 26/04/17 başlatılmıştır.

1. Mk0712

Mk0712 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, hem forumda hem de akvaristlikte yeni sayılırım. 1 ay önce aldığım 25 litrelik akvaryumum ve 5 adet yavru çiklit balığımla başladım. Pet Shoptaki görevli şimdilik bu akvaryumun yeterli olduğunu fakat yaza doğru akvaryumu büyütmem gerektiğini söyledi ki ben de öyle yapacağım. Şu andaki problemim ise, 2 sarı prensesimden 1 tanesi aldığım kale şeklindeki süsün pencere gibi yerinden başı yukarıya bakacak şekilde sürekli bekliyor. Diğer balıklar yanına gittiğinde biraz dolaşıp tekrar aynı yere geliyor. Diğer balıklarımda problem yok. Sizce bir problem mi var yoksa geçici bir durum mudur? Fotoğraf ekleyeceğim. Teşekkürler

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Görmeden birşey söylemek zor ancak balığınız yer tutmuş olabilir. 25 litrede balıklarınız boylanamaz yazı bile beklemeden en kısa sürede geniş bir akvaryum yaptırmanızı tavsiye ederim.

3. Mk0712

Mk0712 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabınız için teşekkür ederim. 5 çiklit için yeterli tank kaç litre olmalıdır?

4. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Balıklarınızın boyutuna göre değişir ama en az 100 litre olmalı. İleride tür değişikliği de yapabileceğinizi düşünerek ayırdığınız bütçeye göre mümkün olan en büyük boyutlu akvaryumu yapmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme: 26/04/17

5. Mk0712

Mk0712 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim cevabınız için..

Sayfayı Paylaş