120Lt Hardscape HiTech ( yeni tank kurulumu)

Konusu 'Akvaryumlarımızın Tanıtımları' forumundadır ve Sozriko84 tarafından 06/02/19 başlatılmıştır.

1. Sozriko84

Sozriko84 Yeni Akvarist

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ölçüler: 80x40x40
    Canlı Türleri: henüz yok.
    Bitki Türleri: monte carlo, ludwigia mini, alternanthera reinckii mini, rotala
    Tankın Yaşı: 2 hafta
    Filtrasyon ve Işıklandırma: eheim experience 250, firefly 804
    Tasarım ve Dekorasyon : grey mountain rocks
    Toprak : Ada Amozonia
    Co2

Merhaba, tankımı kuralı henüz 1 hafta oldu. Monte carlo ların zemine yayılmasıyla birlikte güzel bir görünüm olmasını bekliyorum. :)

Bir kaç gün sonra canlı eklemeyi düşünüyorum.

Siz canlı olarak ne tavsiye edersiniz. Özellikle yosun vs vs.. Önlemek için.
    Teşekkürler.

IMG_20190204_204518.jpg

Yönetici tarafından son düzenleme: 06/02/19

2. Bitkici

Bitkici Super Moderator Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.553
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba kurulumunuz hayırlı olsun. Monte carlolar biraz havada kalmış bitki maşanız varsa biraz daha yatay dikmeye çalışırsanız daha hızlı yayılabilirler. Canlı eklemek için acele etmeyin ilk 1-2 haftalık dönemde amonyak seviyeleri pik yapacağı için canlıları kaybedebilirsiniz. Yosun yiyicilerde bitkileri çekiştirdiği için yeni diktiğiniz monte carloları söküp dururlar sinir harbi yaşarsınız. En az 2-3 hafta bekleyip bol bol su değişimi yapın bitkileriniz köklendikten sonra yosun yiyici olarak otocinclus, sae, cüce vatoz, garra rufa gibi canlılardan hangisini bulabilirseniz ekleyebilirsiniz.

3. hedayse

hedayse Uzman Akvarist Yönetim Ekibi

Beğenilen Mesajları:
    1.987
    Ödül Puanları:
    113
    Meslek:
    İşçi
    Kurulumunuz hayr lı olsun, tabandaki bitkilerin monte carlo olduğuna tam kanaat getiremedim sanki hemianthus micra gibi görünüyorlar. Yakın çekim bir fotoğraf efkler misiniz?

Sayfayı Paylaş